Wycieczki do Lwowa z Warszawy – też możliwe!

Może się wydawać, że obecnie wszystkie najbardziej popularne kierunki wakacyjne, które wybierają Polacy, znajdują się w Europie Zachodniej. Najchętniej nasi rodacy odwiedzają takie europejskie miasta jak Paryż, Berlin, Barcelonę czy Wenecję. Co ciekawe, również sąsiedzi zza wschodniej granicy mają do zaoferowania wiele wspaniałych zabytków, które co roku pragnie zobaczyć wielu Polaków. Wbrew pozorom wycieczki do Lwowa z Warszawy nie są wcale organizowane tak rzadko, jakby się mogło wydawać.

Jakie atrakcje można zobaczyć we Lwowie? Cóż, osoby które decydują się na wycieczki do Lwowa z Warszawy z całą pewnością nie mogą uskarżać się na brak zajęć i nudę. Chociaż obecnie Lwów znajduje się na Ukrainie, przez cale stulecia był on polskim miastem, dlatego zwiedzający mogą wybrać tematyczny spacer śladami polskiej historii. Z pewnością tego rodzaju doświadczenie może się okazać niezwykle pouczające, dlatego jest ono rekomendowane przede wszystkim rodzinom podróżującym razem z dziećmi. Koniecznym punktem programu właściwie każdej wycieczki jest zobaczenia Cmentarza Orląt Lwowskich oraz Bazyliki Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ten kościół z pewnością wywrze wrażenie na każdym miłośniku architektury i sztuki.

Forma wycieczki do Lwowa z Warszawy

Dlaczego warto wybierać się na wycieczki do Lwowa z Warszawy? Z pewnością taka forma wyjazdu może się okazać znacznie tańsza niż podróż na przykład do Francji czy do Hiszpanii. Jednocześnie, Lwów to tak ciekawe miasto, że można je zwiedzać równie długo, albo nawet i dłużej niż inne europejskie stolice. Poza tym, Lwów znajduje się stosunkowo blisko polskiej granicy, dlatego też podróż autokarowa nie jest wcale taka długa i nie sprawia problemu osobom cierpiącym na problemy z układem krążenia. Warto również zaznaczyć, że zwiedzenie Lwowa powinno być obowiązkiem każdego nastolatka uczącego się polskiej historii. Bez zwiedzenia tego miasta nie sposób zrozumieć dziejów Rzeczypospolitej.