Świeże jabłka – przechowywanie jabłek przez zimę

Jak to się dzieje, że mamy styczeń albo marzec i mamy nadal świeże jabłka w sprzedaży? W jaki sposób one są przechowywane, że są świeże? My, jeśli w domu będziemy chcieli przechować trochę jabłek to nie jest to wcale takie łatwe.

Mogą nam albo zmarznąć albo zgnić i tyle z tego będzie. To, dlatego że my nie wiemy jak to się robi. Sadownicy, którzy zarabiają na jabłkach są bardzo dobrze przygotowani, co oznacza, że mają specjalne chłodnie, do których składane są takie świeże jabłka. Chłodnia jest zamykana i czeka na otwarcie do nowego sezonu.

Tylko czy sama niska temperatura wystarcza żeby jabłka nie gniły? Oczywiście, że nie wystarczy, bo potrzebna jest specjalna substancja, która ułatwi ich przechowywanie. Tylko wtedy bez względu na to czy na jesień czy na wiosnę jabłka będą wyglądały bardzo ładnie i klient o wiele chętniej po nie sięgnie. Nawet, jeśli będą droższe to kupujemy oczami i ma wygląd dla nas bardzo duże znaczenie. Każdy może to przecież potwierdzić, bo wszyscy robimy dokładnie tak samo.

Etylen to wróg jabłek

Etylen jest odpowiedzialny za to, że w naszym domu jabłka gniją, ale ktoś, kto ma chłodnie nie może sobie na to pozwolić. Im więcej jest produkowanego etylenu tym większe jest zagrożenie, że nic z tego nie będzie. Do tej pory na rynku były dostępne substancje, których aplikacja była bardzo trudna. Żaden sadownik sam tego nie robił, bo nie wiedział jak. Obecnie jest coś nowego, a mianowicie FruitSmart i wszystko jest o wiele łatwiejsze. To jest specjalne opracowana substancja, która nie pozwala się etylenowi rozwijać. Jeśli nie ma etylenu to są super jabłka i wszyscy są z tego powodu zadowoleni. Te osoby, które chcą dowidzieć się więcej o tej substancji mogą odwiedzić stronę jej producenta przechowywanie jabłek przez zimę. Znajduje się tutaj to wszystko, co wiedzieć powinniśmy i jest to dokładnie opisane. Na dzień dzisiejszy nie znajdziemy łatwiejszego środka chemicznego, który można w tak łatwy sposób aplikować przed zamknięciem komory, w której mają znajdować się jabłka.