Nowoczesne trendy w płytkach ściennych

Dom nie jest tylko miejscem, do którego wracamy po pracy, ale miejscem, które odzwierciedla nasz styl życia, powinien również być komfortowy, aby dobrze nam się w nim mieszkało i wypoczywało. Najnowszy trend wystroju wnętrz skupia się bardziej na indywidualności i osobistych preferencjach niż na ogólnym wyczuciu mody. Właśnie dlatego obserwujemy ogromne zmiany we wzornictwie nowoczesnych płytek.

Jakie płytki sprawdzą się w aranżacji wnętrza

Jeśli nie masz pomysłu na aranżację kuchni czy łazienki, możesz zdecydować się na modne w tym sezonie płytki, aby odświeżyć swoje wnętrze wprowadzając niewielkie zmiany. Wybór nowoczesnego trendu sprawi, że wystroju twojego domu będzie aktualny przez kilka następnych lat, zanim wykonasz kolejny remont. Jeśli chodzi o układanie płytek, zawsze musisz odpowiednio zaplanować ich wybór, ponieważ nietrafione dopasowanie może całkowicie zrujnować cały projekt aranżacji. Twoja sypialnia musi wyglądać inaczej niż salon, a kuchnia musi wyglądać inaczej niż łazienka. Dodatkowo wybrane płytki ścienne muszą uzupełniać podłogę, w przeciwnym razie nie uzyskasz estetycznego wyglądu w swoim domu.

Obecnie w sprzedaży znajdziemy zarówno klasyczny wygląd płytek, lub też możemy postawić na nowoczesne, oryginalne wykończenie wnętrz modnymi płytkami. Z pewnością szeroki wybór dostępnych rodzajów płytek da nam wystarczająco dużo możliwości, aby zrealizować każdą wizję wystroju domu. Płytki stylizowane na marmur czy inne kamienie naturalne są zawsze modne, dzięki czemu możemy mieć taki wygląd pomieszczeń po znacznie niższych cenach. Również płytki stylizowane na drewno są chętnie wybierane, ponieważ można je położyć w łazience czy kuchni bez obaw o zalanie wodą i zniszczenie. Takie płytki wprowadzają również ciepłą i relaksująca atmosferę do pomieszczenia.

Popularnym rozwiązaniem są także białe płytki noisy whisper white, które mogą być gładkie, teksturowane, z połyskiem lub matowe. Znajdziemy je również w różnych kształtach, i są odpowiednie do wykończeń każdego pomieszczenia. Gładkie, jasne kafelki nadadzą domowi najbardziej klasycznej i eleganckiej dekoracji. Prosty i symetryczny charakter tych płytek w rzeczywistości zapewnia wspaniały styl.