Jazda po spożyciu alkoholu

W Polsce problem z jazdą kierowców po pijanemu jest bardzo duży. Jeśli należymy do takiej grupy osób, ale chcemy walczyć o swoje w sądzie to trzeba będzie skorzystać z pomocy prawnika.

To nie może być przypadkowa osoba tylko ktoś, kto naprawdę bardzo dobrze się na tym zna. Zdarzają się takie sytuacje, że urządzenie pomiarowe wskazuje coś innego niż jest w rzeczywistości, dlatego trzeba się dobrze przygotować do walki, a jest przecież, o co. Prawo jazdy może nam być zabrane nawet dożywotnio, a zatem zastanówmy się nad tym, co robimy, jeśli wsiadamy do samochodu po spożyciu alkoholu.

Jeśli nie mieliśmy w organizmie więcej niż 0,5 promila alkoholu to sytuacja jest mniej poważna. Możemy się wtedy liczyć z tym, że grozi nam do 30 dni aresztu, a do tego grzywna do pięciu tysięcy złotych. Zabiorą nam wtedy prawo jazdy na okres od sześciu miesięcy do trzech lat. Gorzej sytuacja się przedstawia, jeśli te pół promila przekroczymy. Wtedy można iść na trzy lata do więzienia i na kilka lat stracić prawo jazdy. Recydywiści, którzy złapani są kolejny raz mogą stracić prawo jazdy na zawsze.

Pomoc adwokata
Uzyskując pomoc adwokata na pewno będziemy bardzo zadowoleni, bo można przecież podważyć badanie, które zostało wykonane. Zdarzają się takie sytuacje gdzie można nie odstać w ogóle żadnej katy.

Jeśli mieliśmy 0,6 promila to kwalifikujemy się do tej drugiej grupy, która jest karana bardziej surowo, a zatem opłaca nam się walczyć o swoje, bo może udać nam się coś uzyskać i będziemy mieć mniej do płacenia i mniejszy wyrok.

 

Do tego mamy prawo, dlatego trzeba je wykorzystać, a może uda nam się uzyskać jeszcze lepsze efekty. Jeśli zależy nam na doświadczonej kancelarii prawnej to znajdziemy ją pod adresem utrata prawa jazdy Warszawa. To doświadczenie, które przekłada się na lepsze efekty naszych spraw. Warto bardzo szybko się z prawnikiem skontaktować, jeśli straciliśmy prawo jazdy. Wtedy będziemy wiedzieć, co należy dalej robić. Nie ma, co liczyć na to, że nagle sami coś na ten temat wymyślimy.